dentysta
 stomatolog
 zabrze
 borczyk
 dcl
 dcl
O nas Sprzęt i diagnostyka Oferta Dla pacjenta Kontakt
dentysta
dentysta
 stomatolog

Dla pacjenta 

Uspokojenie wziewne - leczenie z wykorzystaniem podtlenku azotu

Podtlenek azotu to jeden z pierwszych środków stosowanych do znieczulenia ogólnego, stosowany w medycynie od ponad stu lat. W tym długim okresie nie zanotowano ani jednego przypadku uczulenia na ten środek. My stosujemy go w dawce niższej od tej, która może wywołać znieczulenie ogólne. W czasie wdychania podtlenku przez specjalną maseczkę dziecko uspokaja się, chętniej spełnia polecenia, cały czas podczas zabiegu kontrolowane jest stężenie gazu we wdychanym przez malucha powietrzu. Kontakt z dzieckiem jest cały czas zachowany. Po zabiegu, podczas kilkuminutowego oddychania czystym tlenem resztki podtlenku zostają efektywnie usunięte z organizmu. Leczenie w uspokojeniu wziewnym nie jest metodą zarezerwowaną wyłącznie dla najmłodszych. Jest również doskonałym rozwiązaniem dla tych starszych dzieci i dorosłych, dla których wizyta u stomatologa jest dużym przeżyciem. Wielu naszych dorosłych pacjentów leczonych z użyciem podtlenku potwierdziło, że poziom stresu podczas zabiegów był znacznie obniżony.

 

Endodoncja

Leczenie kanałowe przeprowadzane jest według standardów opracowanych przez Dr Borczyka. Użycie mikroskopu Carl Zeiss Pro Ergo pozwala na dokładne opracowanie kanałów korzeniowych w trakcie jednej wizyty. Dokładne oczyszczenie systemów kanałów korzeniowych gwarantuje sukces przeprowadzonego leczena. Zastosowanie nanotechnologii - Nanocare +skutecznie dezynfekuje kanały korzeniowe uniemożliwiając rozwój bakterii odpowiedzialnych za ból. Często zęby które, skazane zostały na usunięcie( ze względu na torbiele, ropnie,zapalenie okostnej), dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii stomatologicznej daje się uratować.

 

Protetyka

Piękny biały uśmiech jest marzeniem każdego z nas . Dzięki zastosowaniu najnowszych metod możemy zagwarantować nie tylko estetykę uśmiechu ale także trwałość i komfort użytkowania wykonanych uzupełnień protetycznych . Kształt i kolor zębów można poprawić wykonując licówki ceramiczne. Korony natomiast chronią zęby przed złamaniem scieraniem.Zastosowanie koron w leczeniu protetycznym pozwala uzyskać bardzo dobry efekt estetyczny.Dzięki wykorzystaniu komputerów nawet niewielkie ubytki próchnicowe można odbudować wkładami lub nakładami ceramicznymi.Są one znacznie trwalsze i bardziej estetyczne niż tradycyjne (plomby) wypełnienia.

 

Implantologia

Pacjent który utracił jeden lub więcej zębów może odzyskać piękny uśmiech decydując się na leczenie implantologiczne.Wszczepianiem implantów zajmuje się lek med chir stom Roman Borczyk ,który jest miedzynarodowym wykładowcą w dziedzinie implantologii. Ząb odbudowany na implancie wygląda naturalnie oraz nie jest podatny na próchnicę. Zabieg implantacji poprzedzony jest dokładną diagnostyką z wykorzystaniem tomografii komputerowej. Umożliwia to przeprowadzenie zabiegu w sposób małoinwazyjny i całkowicie bezpieczny. Obecnie zabieg założenia implantu jest delikatniejszy niż usuniecie zęba. Implanty pozwalaja Pacjentom odzyskać pewnosć siebie i radość ze spożywania swoich ulubionych potraw.

 

Leczenie chorób przyzębia - Paradontoza

Choroby dziąseł wiążące się z zanikiem kości oraz rozchwianiem zębów mogą być skutecznie leczone. Pomaga w tym tomografia komputerowa. Trójwymiarowy precyzyjny obraz tkanek umożliwia zastosowanie najbardziej optymalnej metody odbudowy kości. Dzięki metodzie Vector często można uniknąć konieczności cięcia i szycia tkanek. Do dyspozycji mamy między innymi białka uzyskane dzięki inżynerii genetycznej umożliwiajace połączenie zęba z kością. Paradontoza nie wyklucza możliwosci zastosowania leczenia implantologicznego.

 

Chirurgia stomatologiczna

Cyfrowe metody diagnostyki rentgenowskiej w połączeniu z zastosowaniem mikroskopów całkowicie zmieniły oblicze chirurgii stomatologicznej. Usuwanie zębów nawet w trudnych przypadkach przestało być nieprzewidywalne. Pełna kontrola zabiegu pozwala skrócić czas zabiegu oraz zapewnia szybsze gojenie. Rutynowo wykonywane badania histopatologiczne zapewniaja bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Konieczność usuwania zębow mądrości jest u nas standardowo wykonywanym zabiegiem.

 

Wybielanie i higiena

Bardzo często na zębach pojawiają się trwałe,ciemne przebarwienia spowodowane piciem kawy, herbaty czy palenia papierosów. Promienny biały uśmiech możemy uzyskać przez wybielanie zębów w sposób trwały i zupełnie bezbolesny. Jednym ze sposobów jest wybielanie żelem nowej generacji o dużym stężeniu ,które trwa godzinę a efekt śnieznej bieli widoczny jest natychmiast po zbiegu. Bardzo istotnym dla zdrowia całej jamy ustnej jest co pół roczne profesjonalne oczyszczanie zębów z kamienia nazębnego i trudno usuwalnych osadów. Higienistka oczyszcza zęby scalerem, piaskarką a następnie poleruje je specjalnymi pastami nasączonymi fluorem. Systematyczna profilaktyka zapobiega paradontozie,powstawaniu ubytków,przebarwieniom i gwarantuje świeży oddech.

 

Sekretem pięknego uśmiechu są białe i zdrowe zęby. Dodają nam uroku, pewności siebie przywracając pozytywną samoocenę i radosć życia

 zabrze
 borczyk
 dcl
dentysta

Copyright © www.dclinca.pl
wykonanie CADDO.pl